Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Si sillen shenjat e horoskopit kur janë të dashuruar

Si sillen shenjat e horoskopit kur janë të dashuruar

Lifestyle September 18, 2019 - 20:43
Lexon detajet

Njerëz të ndryshëm kanë sjellje të ndryshme kur flasin për dashurinë dhe nga mënyra si sillen kur kanë gjetur personin e duhur. Mund të jenë indiferent apo shumë posesiv, mësoni të lexoni se si sillen shenjat e horoskopit kur janë të dashuruar.

Dashi

Do të kërkojë lirinë e tyre ndërsa bëhen posesiv vetë. Do ta shohin botën përmes syzeve ngjyrë rozë, kur ata janë të dashuruar. Ata bëhen romantiket total sidoqoftë mund të “turpërohen” nga kjo dhe nuk i pëlqen që njerëzit të shohin anën e tyre të pambrojtur.

Demi

Ata janë të modës së vjetër në dashuri dhe një përzierje konfuze e sentimentalizmit dhe rezistencës. Edhe pse ata duken të përmbajtur ata intensifikojnë thellë ndjenjat e dashurisë dhe pëlqejnë të tregojnë prova fizike të saj. Duhet shumë kohë që Demi të dhurojë zemrën dhe vetëm më i forti do t’i mbijetojë pritjes.

Binjakët

Një Binjak do të dëshirojë të bëhet mik me ty në fillim. Shumica e marrëdhënieve do të bazohet përreth bisedës, ideve të mëdha dhe shpirtit shprehës. Edhe pse Binjakët është i dëshpëruar për të gjetur binjakun e tij të humbur, ai shpesh e surprizon papritur veten me shkëputjen nga njerëzit dhe një mungesë të ndjenjës. Ata gjithashtu ruajnë lirinë e tyre shumë fort.

Gaforrja

Një Gaforre do të di vazhdimisht se çfarë partneri i tyre dëshiron në një marrëdhënie, ata janë shumë intuitiv dhe kanë të “gjashtë-senset”, kur është fjala për këtë. Ata e marrin dashurinë tepër seriozisht dhe janë shumë të ndjeshëm ndaj çdo turbullire në marrëdhënien e tyre. Ndërsa miqtë e tyre janë jashtë duke pirë, ata janë duke zgjedhur emrat për fëmijët e tyre të ardhshëm ose duke dekoruar me mendje dhomën e fëmijëve.

Luani

Luanët janë shumë krenarë dhe mendjemëdhenj në dashurinë e tyre. Ata kanë tendencë për të rënë drejt njerëzve që plotësojnë standardet e tyre të larta dhe ata pëlqejnë të tregojnë dashurinë e tyre. Luani do që e gjithë botën të di se ata janë në dashuri dhe bëhen njerëz shumë të lumtur kur ata janë të lumtur për ta.

Virgjëresha

Virgjëresha preferon marrëdhëniet e qeta dhe vihen lehtësisht në siklet në kohën kur janë shumë të emocionuar. Nëse ata ju pëlqejnë, ata do të riorganizonin planin e tyre dhe do të gjenin kohë për t’ju përfshirë në të. Tendencat nervor të Virgjëreshës janë veçanërisht të dukshme në takimin e parë.

Peshorja

Një Peshore jeton për dashurinë dhe të kalojnë jetën e tyre duke kërkuar ditë që i balancon. Peshorja gjithmonë do të ndjehen të paplotë deri sa të gjejnë një marrëdhënie reciprokisht të dobishme. Peshorja pret vite derisa personi i duhur të vijë, duke i lënë miqtë dhe familjen të medojnë pse dikush me kaq dashamirësi dhe gjallëri është akoma “single”.

Akrepi

Nuk ka rrugë të mesme për Akrepin; ata ose janë thellësisht të pasionuar në dashuri, ose ata nuk duan t’ju njohin. Ata mund t’i çmendin partnerët e tyre. Një minutë ata janë të shkëputur, misterioz dhe egocentrik dhe më pas ndryshojnë në të angazhuar dhe zemërgjerë.

Shigjetari

Shigjetari kërkon lirinë e tij në marrëdhënie ose do të bëhet i patolerueshëm. Çuditërisht, ata mund të jenë mjaft posesive në marrëdhënie, vetëm sepse ata janë të vetëdijshëm të fleksibilitetit dhe ndjenjës së shkëputjes ndaj dashurisë së tyre. Edhe nëse Shigjetari ka gjetur dashurinë e vërtetë natyra e tyre i shkujdesur mund t’i bëjë ata të duken mospërfillës.

Bricjapi

Dashuria ndihmon të çlirojë Bricjapin nga natyra e tyre kritike dhe stoike. Të përpiqesh të thyesh muret e një Bricjapi dhe të fitosh zemrën e tyre nuk është detyrë e lehtë. Ata kanë shumë më tepër se brirë për mbrojnë vetes. Ata janë të mëdhenj në familje dhe janë shumë besnikë ndaj personave të tyre.

Ujori

Ujori preferon të krijojë një miqësi më parë dhe zakonisht preferojnë të jetojnë larg marrëdhënies për sa kohë që të munden. Dashuria prodhon shumë konfuzion në një Ujor, emocione të cilat ata luftojnë t’i lexojnë, kjo shpesh i bën ata të humbasin racionalitetin e tyre. Ujori do dashuri, por ruan pavarësinë e tij të ashpër.

Peshqit

Peshqit kanë tendencën të veshin rozë syzet “ngjyrë rozë” për të dashurit e tyre në një marrëdhënie. Kjo mund t’i shkaktojë shumë prej tyre ta gjejnë veten në marrëdhëniet e vetshkatërruara me partnerë të tmerrshëm. Ndonjëherë, në dashuri, një Peshk nuk e kupton se ata mund të bëjmë më shumë për veten e tyre. Dashuria ka qenë thelbi i shumë prej fantazive të Peshqve.