Zbulohen 20 finalistët e Kënga Magjike 2018!

Zbulohen 20 finalistët e Kënga Magjike 2018!

Showbiz dhjetor 08, 2018 - 20:39
Lexo detajet!

Mbahet sonte në mbrëmje nata finale e edicionit të 20-të të “Kënga Mgjike”. Mësohet se janë përzgjedhur 20 këngëtarë që kalojnë në fazën finale, dhe siç kemi parë edhe në edicionet e kaluara krahas çmimit të madh, sonte do të ndahen edhe 19 çmime të tjera.

“Threedoots” ka zbuluar disa prej këngëtarëve që do të jenë në natën finale:

Lista e plotë:

 • Ardit Cuni dhe Daniela Toci
 • Artjola Toska dhe Bruno
 • Aurela Gace dhe Eli Fara
 • Era Rusi
 • Erik Lloshi
 • Fifi dhe Mc kresha
 • Flori Mumajesi
 • Flor Nazifi dhe Inis Neziri
 • Kejsi Tola
 • Klajdi Haruni
 • Mauel Moskati
 • Mentor Haziri
 • Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama
 • Revolt Klan
 • Ronela Hajati
 • Rovena Dilo
 • Rozana Radi
 • Venera Lumani
 • Wendi Mancaku
 • Krusita