Ndërron jetë aktori i njohur

Ndërron jetë aktori i njohur

Showbiz korrik 10, 2019 - 10:30
Lexo Detajet

Ka vdekur në moshën 88-vjeçare aktori i famshëm amerikan, Rip Torn. Ai u ba i njohur në rolin e tij si Artie në “The Larry Sanders Show”.

Torn fitoi një Emmy për rolin e tij ‘Larry Sanders’, si dhe ishte kandidat për Oskan në vitin 1984 për “Cross Creek”.

Rip bëri debutimin e tij të filmit në filmin e vitit 1956 “Baby Doll”.

Image

Nuk ka asnjë informacion për vdekjen e tij nga familja të cilët nuk kanë dhënë ende shkaqet e vdekjes.