“Lidhja jonë mbaron këtu”, 21-vjeçari i jep fund jetës, mesazhi që kishte marrë pak para tragjedisë

“Lidhja jonë mbaron këtu”, 21-vjeçari i jep fund jetës, mesazhi që kishte marrë pak para tragjedisë

Showbiz August 24, 2019 - 16:48
Lexoni detajet

 biri i një tregtari të pasur arti, i ka dhënë fund jetës pas ndarjes nga e dashura e tij me të cilën ishte në një lidhje dashurie.

Të paktën kjo besojnë hetuesit deri tani të jetë arsyeja që Kai Schachter-Rich, 21 vjeç, t’i këtë dhënë fund jetës tragjikisht.

Ai ishte i lidhur me modelen 20-vjeçare, Lola Crichton-Stuart, vajzën e Markez-it të 7-të, të Bute.

Çifti bënte një stil jete luksoze, e kjo vihet re qartë nga postimet e tyre në rrjetet sociale, ku duken në festa, evenimente arti dhe udhëtime nëpër botë.

 

Ajo që i ka shtyrë hetuesit e policisë të besojnë se shkaku ishte përfundimi i lidhjes së dashurisë, është një mesazh me tekst që iu zbulua në telefon Schachter-Rich nga Lola, në të cilën ajo dukej se i kishte dhënë fund marrëdhënies, raporton Daily Mail.

Studenti Shkolla e Arteve të Bukura Slade nuk mund të përballonte jetën pa të dashurën e tij dhe trupi i tij u gjet në shtëpinë e tij në veri të Londrës.

Kur u mor në pyetje, Lola tha se atë ditë ajo nuk ishte lidhur fare me të në telefon, e as nuk e kishte takuar. Trupi i pajetë i djaloshit 21-vjeçar u gjend në shtëpinë e tij, në veri të Londrës.

Image 
Image 
Image 
Image