Infektuar: 15142
Shëruar: 12674
Vdekur: 615
Halil Kastrati: Me dhimbje mora lajmin, Leze Qena do t’i mungojë televizionit dhe gjithë popullit shqiptar

Halil Kastrati: Me dhimbje mora lajmin, Leze Qena do t’i mungojë televizionit dhe gjithë popullit shqiptar

Showbiz March 25, 2020 - 23:02

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të.

Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo do t’i mungojë teatrit dhe televizionit.

Postimi i plotë:

“Me dhimbje e mora lajmin për vdekjen e aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qena.
Ajo do t’i mungojë teatrit, televizionit dhe të gjithë popullit shqiptar, pasi me dekada dhuroi emocion, gaz e pozitivitet.
Ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve!
Do e kujtojmë gjithmonë”

Leze Qena ndërroi jetë mëngjesin e ditës së sotme në moshën 85 vjeçare.