Infektuar: 102742
Shëruar: 89141
Vdekur: 2105
Bebe Rexha: Nëse doni të arrini, përgatituni të dështoni shumë

Bebe Rexha: Nëse doni të arrini, përgatituni të dështoni shumë

Showbiz February 24, 2021 - 23:30

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale.

Shpesh ajo ndan me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e përditshme apo aktivitetet muzikore, gjersa shpesh është aktive edhe me statuse në Twitter.

Së fundmi, 31-vjeçarja u lajmërua në Twitter për t’u treguar fansave se albumi i saj i ri është pothuajse gati, dhe se është lodhur së punuar në të.

Ajo iu përgjigj një fansi që i kishte shkruar: “Thjeshtë publikoje më atë album”, ku këngëtarja shqiptare ia kishte kthyer: “Fjalë për fjalë jam lodhur duke pritur dhe është albumi im (më vjen për të qeshur)”.

Mirëpo mesa duket këmbëngulja dhe uljet dhe ngritjen janë pjesë e suksesit që artistja me famë botërore.

Këtë gjë ajo e bëri të ditur në një status paraprak, përmes së cili i përgatiti fansat e saj, që ata që duan të kenë sukses, duhet të mësohen me dështimin.

“Thjesht dua të them diçka. Nëse doni të jeni të shkëlqyeshëm, përgatituni të dështoni shumë”, shkroi Bebe Rexha.

Në intervista të ndryshme, këngëtarja emri i vërtetë i së cilës është Bleta, ka treguar se rruga drejt suksesit është e vështirë dhe se për të qenë aty ku është sot, ajo është “rrëzuar” shumë herë, por ia ka dalë mbanë të ngritët përsëri.