Vdes në moshën 65-vjeçare komediani i “Full House”, Bob Saget

Vdes në moshën 65-vjeçare komediani i “Full House”, Bob Saget

Showbiz January 10, 2022 - 13:23
Lajmet e Fundit nga Sporti

Komediani dhe aktori i njohur më së miri nga seriali “Full House”, Bob Saget, ka vdekur në moshën 65-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e aktorit e ka konfirmuar familja e tij në një deklaratë për CNN.

“Jemi të dëshpëruar të konfirmojmë se Bob-i ynë i dashur ndërroi jetë sot. Ai ishte gjithçka për ne dhe ne duam që ju të dini se sa shumë i donte fansat e tij, duke performuar live dhe duke sjellë njerëz nga të gjitha sferat e jetës së bashku me të qeshura. Edhe pse ne kërkojmë privatësi në këtë moment, ju ftojmë të bashkoheni me ne për të kujtuar dashurinë dhe të qeshurën që Bob solli në botë”, thuhet në deklaratë.

Saget u gjet i vdekur në një dhomë hoteli të dielën në Ritz-Carlton në Orlando, sipas një deklarate nga Zyra e Sherifit.

“Burri u identifikua si Robert Saget dhe u shpall i vdekur në vendngjarje. Detektivët nuk gjetën shenja të përdorimit të drogës në këtë rast”, thuhej në deklaratën e Sherifit. Shkaku i vdekjes do të përcaktohet nga mjeku mjekësor, shtoi zyra e Sherifit.

Saget ishte në Florida si pjesë e turneut të tij komedi. Sipas datave të turneut të vendosura në llogarinë e tij në Twitter, ai performoi të shtunën në mbrëmje në Ponte Vedra Beach të Florida.

Saget, ndonëse i njohur në skenë dhe mes miqve të tij për humorin e tij, fillimisht u bë i njohur për audiencën në programet familjare. Ai luajti si baba i ve i tre vajzave në “Full House” të ABC dhe më pas si drejtues i klipit “America’s Funniest Home Videos” të rrjetit.

Image

“Full House”, me protagonist Bure, por me paraqitje të shpeshta nga yje origjinalë, duke përfshirë Saget, Dave Coulier dhe John Stamos. Ai u zhvillua për pesë sezone, duke përfunduar në 2020.

Përgjatë viteve, Saget mbeti i fokusuar në stand-up komedinë. Në vitin 2020, ai lansoi një podcast, të titulluar “Bob Saget’s Here For You”, një emision intervistash ku ai mirëpriti mysafirë si Tiffany Haddish, Jason Sudeikis, Whoopi Goldberg dhe Norman Lear. /Zëri