Rita Ora dhe i dashuri i saj marrin vëmendjen me veshjet e tyre rrugëve të Sydneyt

Rita Ora dhe i dashuri i saj marrin vëmendjen me veshjet e tyre rrugëve të Sydneyt

Showbiz January 11, 2022 - 19:28

Rita Ora tregoi emocionet e saj në rrobat e saj kur doli në Double Bay të Sydney të hënën.

Këngëtares shqiptaro-britanike 31-vjeçare iu bashkua për një shëtitje të dashuri të saj, Taika Waititi, i cili kishte veshur një veshje pothuajse po aq të çuditshme sa ajo, shkruan DailyMail, percjell Zeri.info.

Sigurisht që nuk mungonte Rita, e cila doli me një bluzë të zezë me grep, e cila ishte e qëndisur me dizajnin e një dielli të buzëqeshur.

Pjesa e sipërme kishte një zbukurim me grep portokalli, ndërsa dielli i buzëqeshur ishte i përshtatur nga një unazë me zemra të kuqe dashurie.

Ajo gjithashtu veshi një palë xhinse blu të gjera dhe një çantë dore të markës “Prada” ngjyrë rozë, e cila kushton rreth me vlerë 1700 euro.

Image

Rita e kombinoi ansamblin e saj shumëngjyrësh me një shami ngjyrë blu dhe syze dielli ngjyrë kafe.

Flokët e saj të gjata bionde ishin të stiluara në dy gërsheta.

Këngëtarja e hitit “Let You Love Me” kishte në duart e saj celularin, shishen e pijes dhe një palë kufje teksa ecte në rrugë.

Pavarësisht ansamblit të saj gazmor, Rita u shfaq serioze teksa po shkonte me të dashurin në periferinë e lagësht buzë portit.

Ajo u largua pas Taikës, 46 vjeç, me një veturë e cila po i priste çiftin.

Çifti ndanë një moment të ëmbël teksa hipën në makinë, kur Taika i buzëqeshi këngëtares shqiptare para se të hipte në veturë.

Image

Ndërkohë, Taika u pa i veshur me një palë pantallona të zeza të gjera, të cilat i kombinoi me një këmishë të bardhë me kopsa me printime lulesh.

Regjisori fitues i çmimit “Oscar” kishte veshur gjithashtu një palë atlete të bardha dhe kompletoi ansamblin e tij me një kapele bejsbolli dhe syze dielli.

Ai mbante një seri çantash nga “Melanie Grant”, një studio e njohur e butikut të lëkurës, dhe dukej se mbante një fletore blu.

Rita mbërriti në Australi në fillim të dhjetorit së bashku me Taikën, të dashurin e saj prej gati një viti.

Që kur arritën në Sydney, ata janë parë duke bërë blerje në “Bondi” dhe duke frekuentuar plazhin, madje kanë marrë pjesë edhe në premierën e “Being the Ricardos”.

Image

Rita ndodhet në Australi për të spektaklin “The Voice Australia”, ku për të dytin vit radhazi është angazhuar si anëtare e jurisë.

Taika gjithashtu përflitet se do të vazhdojë punën në disa filma të ardhshëm, duke përfshirë “Thor: Love and Thunder”, i cili është në fazën e post-produksionit. /Zëri