Dua Lipa paralajmëron një film koncertal nga prapaskenat e turneut “Future Nostalgia”

Dua Lipa paralajmëron një film koncertal nga prapaskenat e turneut “Future Nostalgia”

Showbiz January 11, 2022 - 19:46

Dua Lipa nuk do të jetë vetëm në prapaskenë kur të nisë turneun e saj ‘Future Nostalgia’ muajin e ardhshëm, transmeton KultPlus.

Sipas “The Sun”, ajo do të ndiqet nga kamera gjatë turneut me shërbimet e transmetimit që tashmë shpresojnë që pamjet të shndërrohen në një dokumentar pa ndalim.

Këngëtarja e ‘Don’t Start Now’ do të marrë rrugën për të kryer turneun e parë me buxhet të madh të karrierës së saj.

Ajo po i bën të gjitha ndalesat për turneun, i cili do të jetë i mbushur me koreografi dhe ndryshime të veshjeve. Dhe pamjet e xhiruara në prapaskenë mund të japin gjithashtu një vështrim në jetën e saj private.

Një person i brendshëm i muzikës tha: “Dua është një nga yjet më të kërkuara në botë për momentin. Të gjithë duan një pjesë të saj. Ekipi i saj është kontaktuar nga kompani të ndryshme të cilat me të vërtetë janë të etur për të marrë një film koncert apo dokumentar me këngëtaren. Dua është e veçantë për atë që bën dhe nuk do të pajtohet me asgjë me të cilën nuk është e kënaqur. Por ajo ka nënshkruar që të ketë një kameraman në rrugë me të për të kapur gjithçka që shkon poshtë. Ajo mendon se do të ishte mirë të bënte një dokumentar, por do të duhej të ishte për arsyet e duhura, kështu që ajo thjesht do të shohë se si do të shkojë. Ashtu si përgatitja për turneun, ajo ka punuar në albumin e saj të tretë, kështu që qielli është kufiri tani. Por nëse vendos ta kthejë pamjen në film, ajo mund të bëjë një pasuri sepse çdo shërbim transmetimi do të ishte i etur për ta pasur atë në bord.”

Për turneun, Dua po punon me të njëjtin ekip që prodhoi koncertin e saj mbresëlënës të transmetimit të drejtpërdrejtë të ‘Studio 2054’ në nëntor 2020.

Ai u shikua nga rreth dy milionë njerëz dhe mori komente të mira, kështu që nuk kam dyshim se ky shfaqje e ardhshme do të jetë edhe më mbresëlënëse.

Turneu i saj ‘Future Nostalgia’ do të fillojë në Miami më 9 shkurt, pothuajse dy vjet më vonë se sa ishte planifikuar, për shkak të pandemisë.

Performancat e Duas në Brits dhe Grammy në vitet e fundit kanë dëshmuar se ajo është një nga artistet më mbresëlënëse në lojë.