Roberto Carlos: Vinicius Junior do të bëhet superyll i Real Madridit

Roberto Carlos: Vinicius Junior do të bëhet superyll i Real Madridit

Sport tetor 13, 2018 - 22:57

Legjenda e Real Madridit, Roberto Carlos, ka kërkuar durim për Vincius Juniorin e Ral Madridit, dhe ka thënë se ai do të bëhet një superyll i Kosovës.

18-vjeçari erdhi gjatë kësaj vere nga Flamengo për 45 milionë euro, dhe i ka bërë vetëm dy paraqitje në La Liga me skuadrën e parë, transmeton Gazeta Express.

“Viniciusi do të bëhet superyll, mirëpo ai ka nevojë për kohë, pasi ai është ende i ri”, ka thënë Legjenda e Realit dhe Brazilit.

“Jam i bindur se në vitet e ardhshme ai do t’i tregojë aftësitë e tij”.  

Deri më tani, Junior është stërvitur me ekipin e parë, megjithatë shumicën e paraqitjeve i ka bërë me Real Madrid Castillas.