Zyrtare: Dorëhiqet trajneri nga Shqipëria i Superligës

Zyrtare: Dorëhiqet trajneri nga Shqipëria i Superligës

Sport shkurt 11, 2019 - 11:27
Lexo detajet!

Drita ka njoftuar që ka dhënë dorheqje kryetrajneri shqiptar, Shpëtim Duro. Pas një takimi që klubi gjilanas kishte me Duron pas ndeshjes së djeshme, me një marrëveshje mes dy palësh është vendosur që të ndërpritet bashkëpunimi, shkruan Zëri.

Pas eleminimit nga Kupa e Kosovës, dhe dalja nga objektivi i vetëm i klubit për këtë sezon, Duro ka ofruar dorheqjen, gjë që është pranuar nga klubi gjilanasm.

Drita e ka falënderuar Duron për punën profesionale që ka bërë me klubin dhe i dëshiron shumë suksese./Zëri/