Një orë deri te fillimi i super ndeshjes, Man United - PSG: Formacionet zyrtare

Një orë deri te fillimi i super ndeshjes, Man United - PSG: Formacionet zyrtare

Sport shkurt 12, 2019 - 19:49
Detajet

Sonte rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve me dy ndeshje tejet interesante.

Në "Old Trafford", zhvillohet ndeshja e parë e fazës së eliminimit direkt mes Manchester Unitedit dhe Paris Saint-Germain.

Image

Paris Saint-Germain përballet me mungesa të shumta, ku prijnë Neymar da Silva dhe Edinson Cavani, shkruan Zëri.

Ndërsa, te Manchester Unitedi nuk ka probleme dhe se "Djajtë e Kuq" janë në formë mbresëlënëse.

Pak para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet startuese.

Manchester United: De Gea, Young, Lindelof, Bailly, Shaw, Matic, Herrera, Pogba, Lingard, Martial, Rashford.

Image

Paris Saint-Germain: Buffon, Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat, Marquinhos, Verratti, Alves, Draxler, Di María, Mbappe.

Image

/Zëri/