Skandal në ndeshjen Hungari - Uells, tifozët shpalosin flamurin: Kosova është Serbi

Skandal në ndeshjen Hungari - Uells, tifozët shpalosin flamurin: Kosova është Serbi

Sport qershor 12, 2019 - 10:17
Detajet

Tifozët e Uellsit e treguan edhe njëherë afërsinë e tyre me Serbinë.

Uellsianët treguan dashurinë e tyre për Serbinë në Budapest, në ndeshjen kundër Hungarisë në eliminatoret e “Euro 2020” në kuadër të grupit E, raporton Zëri.info.

Një numër i madh i tifozët uellsian ishin në Budapest për ta përkrahur Uellsin, derisa “Telegraf” raporton se një grup i tifozëve të Partizanit të Beogradit ishin nën shoqërinë e tyre.

Image

Më pas ata kanë shpalosur së bashku edhe flamurin “Kosova është Serbi”.

Sipas mediumit serb, kjo e shtoi edhe më shumë festën e tifozëve uellsian dhe atyre serb./Zëri.info