Skuadra e Superligës turke e kërkon Fidan Alitit

Skuadra e Superligës turke e kërkon Fidan Alitit

Sport korrik 12, 2019 - 14:12

Futbolli turk sikur është vënë në shënjestër të futbollistëve shqiptarë. Pas kalimit më shumë buj të Atdhe Muriqit te Fenerbahçe nga Rizespor, një tjetër futbollist shqiptar mund të bëhet pjesë e superligës turke, shkruan Zëri.info.

Fjala është për mbrojtësin e Kosovës, Fidan Aliti i cili është në gjurmët e skuadrës turke Goztepe.

Mbrojtësi i Kosovës dhe Kalmarit ka zgjuar interesim të Goztepes e cila tashmë ka nisur përfaqësuesit vet drejt Suedisë, e për të arritur një marrëveshje për futbollistin kosovar./Zëri.info