E madhe, Benjamin Kololli po kërkohet nga skuadra e Serie A

E madhe, Benjamin Kololli po kërkohet nga skuadra e Serie A

Sport korrik 12, 2019 - 14:31

Skuadra italiane e drejtuar nga trajneri serb Mihajlovic, Bologna ka kohë që është duke u furnizuar me lojtarë nga kampionati zviceran. Këtë herë italianët e Serie A kanë vë në radarë mesfushorin e Përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli.

Në Itali, Kolollin e njohin humb mirë, sidomos tifozët e Napolit kur u shënoi gol nga penalltia me një “panenkë” të jashtëzakonshme.

Kololli gjatë edicionit të kaluar ka shënuar 14 gola te Zurich duke pasur një performancë të shumë të mirë dhe kjo është arsyeja që i ka joshur drejtuesit e skuadërs së Bolognas e cila drejtorhte nga serbi Mijatovic për ta angazhuar shqiptarin. Zëri.info.