Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Xherdan Shaqiri ia bën dikujt me sy pak orë para ndeshjes me Chelsean

Xherdan Shaqiri ia bën dikujt me sy pak orë para ndeshjes me Chelsean

Sport August 14, 2019 - 18:48
Zbuloni detajet

Liverpool dhe Chelsea takohen sonte në Superkupën e Evropës, shkruan Zëri.info.

Futbollisti nga Kosova i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka posutar një fotografi para pak minutave në rrjetin social Instagram duke shkruar: "Ne jemi gati".

Image

Xherdan Shaqiri nuk do të jetë titullar te skuadra e Liverpoolit për ndeshjen kundër Chelseat në Superkupën e Evropës.

Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për ballafaqimin e sotëm në Stamboll.

“Reds” në sulm paraqiten me treshen Firmino, Sadio Mane dhe Mohamed Salah.

Liverpool: Adrian; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Keita, Milner; Salah, Firmino, Mane.

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson; Jorginho, Kovacic; Pedro, Barkley, Pulisic; Giroud. /Zëri.info