Southampton - Liverpool, do të qeshni me zë me këtë gol të realizuar, gafa e vitit nga portieri i mysafirëve

Southampton - Liverpool, do të qeshni me zë me këtë gol të realizuar, gafa e vitit nga portieri i mysafirëve

Sport August 17, 2019 - 17:42
Zbuloni detajet

Southampton dhe Liverpool po përballen nga ora 16:00 në stadiumin “St. Mary’s”, xhiro e dytë në Premierligë.

Southampton e ka ngushtuar rezultatin në 1:2. Pas një gafe të madhe të portierit Adrian, shënoi Ings në minutën e 83-të.

Në ndeshjen e parë, Liverpooli mori pikët e plota, duke e mposhtur 4-1 Norëich Cityn, derisa Southamptoni humbi 3-0 në udhëtim te Burnley.

Në këtë ndeshje sërish s’ka vend për shqiptarin, Xherdan Shaqiri, i cili ka paralajmëruar se nëse nuk i premtohen minuta, mund të ndërrojë skuadër këtë verë. /Zëri.info