Serbët e vlerësojnë si skandaloze festën me shqiponjë në ndeshjen Olympiacos – Krasnodar

Serbët e vlerësojnë si skandaloze festën me shqiponjë në ndeshjen Olympiacos – Krasnodar

Sport August 22, 2019 - 12:29
Detajet

Olympiacos e ka mposhtur në ndeshjen e parë të fazës së ‘play-offit’ të Ligës së Kampionëve, skuadrën ruse Krasnodar me rezultat të thellë 4:0, shkruan Zëri.info.

Golin e katërt ndeshje e shënoi Daniel Podence në minutën e 89-të të ndeshjes.

Festa ishte e veçantë pasi që ai e bëri me duar shqiponjën.

Ky fakt u ka penguar mediave serbe të cilat e kanë vlerësuar si skandaloze festën e futbollistit portugez, sipas ‘Telegraf.rs’.

Image

Ndryshe, golat e tjerë në ndeshje u shënuan nga Guerrero dhe Randjelovic.

Ndeshja e kthimit zhvillohet pas një jave në Rusi. /Zëri.info