Ronaldo po më ndihmon që të përmirësohem te Juve

Ronaldo po më ndihmon që të përmirësohem te Juve

Sport August 23, 2019 - 08:33
Detajet

Adrien Rabiot thotë se Cristiano Ronaldo është duke e ndihmuar atë që të përmirësohet te Juventusi, derisa e lavdëroi ndikimin e yllit portugez, transmeton zeri.info

Rabiot është duke u përgatitur për debutimin e tij me Juventusin të shtunën ndaj Parmas pasi iu bashkua klubit torinez si transferim i lirë nga Paris Saint-Germaini.

“Kam luajtur shimë këtë verë sepse kisha nevojë të adaptohesha me skuadrën. Unë po arrij të krijoj një afrim me Cristiano Ronaldon sepse ai gjithashtu luan në të majtë. Stërivtja me të më lejon që ta përmirësoj veten shumë dhe prezenca e tij është shumë e mirë për grupin”, ka deklaruar Rabiot./Zëri