Infektuar: 1194
Shëruar: 884
Vdekur: 31
Ja kur inaugurohet “Arena Kombëtare” caktohen edhe çmimet

Ja kur inaugurohet “Arena Kombëtare” caktohen edhe çmimet

Sport October 18, 2019 - 17:07
Detajet

Tifozët shqiptarë do të kenë mundësinë që të shohin Kombëtaren kuqezi në një nga stadiumet më të mira në Ballkan. Bëhet fjalë për “Arenën Kombëtare” do t’i hap dyert e saj në nëntor.

Stadiumi do të jetë gati që për Andorrën, por mesa duket zgjedhja e FSHF-së ka qenë që të luhet në “Elbasan Arena” kjo përballje. Në këtë mënyrë, ndaj Francës do të luhet në shtëpinë e re për herë të parë.

Gjithashtu “Top Channel” raporton edhe për çmimet e biletave se ku do të variojnë. Në këtë impiant të ri bileta më e lirë do të jetë 12 euro, ndërsa mesatarja do të jetë 18 euro. Por përpara se të marrë vendimin përfundimtar, do të jenë përfaqësues të UEFA-s që do ta vëzhgojnë më nga afër në përballjen mes Vllaznisë dhe Apolonisë në kampionatin e femrave. /Zëri.info