Mbappe hyri nga stoli për ta shpëtuar PSG-në

Sport October 18, 2019 - 22:37

Futbollisti francez Kylian Mbappe ka rikthyer epërsinë e dyfishtë për PSG-në në sfidën që po e zhvillon ndaj Nices.

Kur rezultati ishte 2:1 për PSG-në, trajneri Tuchel dëshirojë të mos e rrezikojë fitoren duke e futur në fushë Mbappen të cilit nuk iu deshën shumë kohë për ta quar rezultatin ne 3:1 gol ky që edhe e qetësoi ndeshjen, shkruan Zëri.info.

Nuk ka vonuar shumë në listë është shënuar edhe Icardi që realizoi në minutat shtesë për 4:1, pasi asistim të Mbappes për ta vulosur rezultatin përfundimtar.

Mbappe shënoi në minutën e 88-të, por duhet pranuar që nuk e pati edhe \q të vështirë pasi kundërshtari është duke luajtur me dy lojtarë më pak, pas përjashtimit me kartonë të kuqë të Cyprien e Herelle./Zëri.info