Merret vendimi i papritur nga Juventusi për CR7 pas veprimit kontravers në derbin me Milanin

Sport November 11, 2019 - 22:24

Cristiano Ronaldo do t’i shpëtojë dënimit apo çfardo gjobe tjetër për shkak të reagimit të tij zemërues pas zëvendësimit në ndeshjen Juventus – Milan mbrëmë.

Ylli portugez u largua nga loja dhjetë minuta pas fillimit të pjesës së dytë, derisa u zëvendësua nga Paulo Dybala, shkruan Zëri.info.

Dybala më pas arriti ta shënojë golin e fitores 1:0 për Juventusin në ‘Allianz Stadium’.

Megjithatë, Ronaldo reagoi ashpër pas zëvendësimit derisa u largua menjëherë drejt tunelit të stadiumit duke mos i përshëndetur asnjërin prej anëtarëve të stafit teknik të Juventusit.

Sulmuesi portugez tashmë e ka ‘thyer’ heshtjen në rrjetet sociale, duke shkruar në ‘Instagram’: “Ndeshje e vështirë, fitore e rëndësishme”.

Megjithatë, “Zonja e Vjetër” tashmë ka konfirmuar se nuk do të marrë asnjë aksion ndaj Ronaldos për reagimin e tij kundrejt trajnerit Maurizio Sarri.

Ndërkohë, Sarri nuk e kritikoi Ronaldon për veprimin e tij, derisa e lavdëroi me pretekstin se po e ndihmon skuadrën edhe pse është i lënduar./Zëri.info