Formacionet zyrtare: Maqedonia Veriore – Izraeli, dy futbollistë shqiptarë titullarë

Formacionet zyrtare: Maqedonia Veriore – Izraeli, dy futbollistë shqiptarë titullarë

Sport nëntor 19, 2019 - 19:50
Detajet

Maqedonia Veriore do të luajë sonte ndaj Izraelit në ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian, shkruan zeri.info

Dy futbollistët shqiptarë, Enis Bardhi dhe Visar Musliu do të luajnë nga minuta e parë, derisa vendasit i kanë humbur gjasat tashmë për t;u kualifikuar përmes grupit.

Kujtojmë se Maqedonia Veriore do të jetë kundërshtari i Kosovës në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve në mars, derisa sonte në Shkup ndodhet edhe trajneri i “Dardanëve”, Bernard Challandes me stafin e tij.

Ndeshja fillon në orën 20:45.

Formacionet zyrtare:

Image