Infektuar: 11130
Shëruar: 6817
Vdekur: 381
Shqiptari i pafat në duelin e boksit me serbin, shikoni videon dhe futjen spektakolare në ring me këngën për Kosovën

Shqiptari i pafat në duelin e boksit me serbin, shikoni videon dhe futjen spektakolare në ring me këngën për Kosovën

Sport December 09, 2019 - 17:48
Detajet

Në turneun prestigjioz të FEA në kuadër të peshave të rënda, boksieri serb Mihajlo Kecojevic është përballur me boksierin shqiptar Luigj Gashi.

Padyshim, përballja më interesante e këtij turneu ishte finalja ku Gashi ishte kundërshtari i serbit Kecojevic, shkruan Zëri.info.

Në gjysmëfinale, Gashi nga Shqipëria arriti ta mposhtë rusin Gadijev duke u kualifikuar në finalen e madhe kundër boksierit serb.

Por, Gashi u tregua i pafat duke u mposhtur nga Kecojevic në finalen e këtij turneu.

Ndryshe, hyrja e Gashit në ring ishte spektakolare.

Boksieri shqiptar hyri në ring me një këngë patriotike të reperit nga Presheva Arian Agushi i njohur ndryshe si Gold AG./Zëri.info

Momentin në fjalë mund ta shikoni duke klikuar KËTU.