UEFA zbulon klubet me faturën më të lartë të pagave, lista me shumë befasi

UEFA zbulon klubet me faturën më të lartë të pagave, lista me shumë befasi

Sport January 16, 2020 - 22:26
Detajet

Barcelona paguan më së shumti rroga në Evropë, transmeton zeri.info

Klubi katalunas paguan plot 450 milionë funte në paga.

Ndërkohë, Manchester United paguan më së shumti paga në Premierligë.

UEFA ka zbuluar 20 klubet që paguajnë më së shumti paga në Evropë, derisa pas Barcelonës, edhe Bayern Munichu, Manchester Unitedi, Paris Saint-Germaini dhe Real Madridi hyjnë në pesëshen e parë.

Kjo është lista:

1. Barcelona = 453 milionë funte

2. Real Madrid = 369 milionë funte

3. Paris Saint-Germain = 289 milionë funte

4. Manchester United = 286 milionë funte

5. Bayern Munich = 270 milionë funte

6. Manchester City = 267 milionë funte

7. Liverpool = 255 milionë funte

8. Chelsea = 236 million funte

9. Arsenal = 232 milionë funte

10 Juventus = 224 milionë funte

11. Atletico Madrid = 182 milionë funte

12. Borussia Dortmund = 160 milionë funte

13. Everton = 154 milionë funte

14. Tottenham = 143 milionë funte

15. Inter Milan = 136 milionë funte

16. AS Roma = 136 milionë funte

17. AC Milan = 129 milionë funte

18. Leicester City = 115 milionë funte

19. AS Monaco = 114 milionë funte

20. Crystal Palace = 113 milionë funte