Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Unitedi finalizon blerjen e parë

Unitedi finalizon blerjen e parë

Sport January 17, 2020 - 17:59

Gjiganti anglez Manchester United është në finalizimin e marrëveshjes sa i përket përket blerjes së parë për këtë afat kalimtar.

Bëhet fjalë për futbollistin portugez Bruno Fernandes, i cili do të kalojë në “Old Trafford” për plot 60 milionë euro.

Portugezi do të jetë i pranishëm edhe në “Anfield” në sfidën që ekipi i tij i ri do të luajë ndaj Liverpool këtë fundjavë.

Fernandes do të firmosë një kontratë deri në verën e vitit 2025 dhe do të përtojë 6 milionë euro në sezon.

Image