Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
ZYRTARE: Prishtina 'godet' me një super-transferim

ZYRTARE: Prishtina 'godet' me një super-transferim

Sport January 21, 2020 - 21:12

Skanë të ndalur përforcimet e skuadrave të elitës kosovare të basketbollit.

Radhaështë për kampionen aktuale, Prishtinën, që tashmë ka arritur marrëveshje me basketbollistin amerikan, Dewayne Jackson.

Jacksonsë fundi ishte pjesë e skuadrës libaneze, Homenetmen, ku kishte mesatare të mrekullueshme prej 21 pikësh, 5.6 kërcimeve, 2.8 asisteve dhe 2.5 topave të vjedhur.

Alo-qendra e gjatë 203 cm, pritet të jetë përforcimi i fundit i “bardhë e kaltërve”, pasi tani kryeqytetasit i kanë të gjitha pozitat e plotësuara sa i përket numrit të lojtarëve.

Transferin e ka zyrtarizuar vet klubi përmes faqes zyrtare të rrjetit social “Facebook”.

Më poshtë postimi i plotë: