‘Vaki’ kosovare në ndeshjen mes Gjilanit dhe skuadrës ruse: Uji lëshohet në fushë dhe lag futbollistët

‘Vaki’ kosovare në ndeshjen mes Gjilanit dhe skuadrës ruse: Uji lëshohet në fushë dhe lag futbollistët

Sport January 22, 2020 - 12:25

Gjilani është duke u përballur në një ndeshje miqësore me skuadrën ruse, Yenisey.

Pjesa e pare e kësaj ndeshje është mbyllur me rezultat minimal, 1:0.

Në minutën e 29-të të ndeshjes, në bazë të pamjeve nga Gazeta Sheshi, ka ndodhur një gjë tejet komike.

Image

Uji është lëshuar në fushë duke i lagur futbollistët e pranishëm.

Megjithatë, kjo i soli fat Gjilanit, pasi që në minutën e 34-t e gjetën golin e parë.

Image

Ishte transferimi i ardhur Darko Nikac që shënoi me kokë për 1:0.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat./Zëri.info