Talenti Astrit Rama po testohet te Lazio, provat ia mundësoi Igli Tare

Talenti Astrit Rama po testohet te Lazio, provat ia mundësoi Igli Tare

Sport January 22, 2020 - 14:49
‘Calciomerkato’ raporton se te skuadrave të rinjve të Lazios po testohet futbollisti shqiptar Astrit Rama është 18-vjeçar. Provat ia ka mundësuar drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, vazhdon që tu jep hapësirë futbollistëve shqiptar në këtë ekip, raporton Zëri.info.

‘Calciomerkato’ raporton se te skuadrave e të rinjve po testohet futbollisti shqiptar Astrit Rama është 18-vjeçar.

Rama është rritur në akademitë e AEK-ut të Athinës dhe Olimpiakosit. Mesfushori ka kryer vizitat mjekësore dhe i ka kaluar ato me sukses.

Astriti që mbetet tashmë është që të bindë trajnerin e të rinjve. Kështu lojtarët shqiptarë te Lacio janë shtuar, pasi Tare nuk ndalet së mbështeturi të rinjtë shqiptarë dhe jo vetëm.

Mbetet të shihet nëse lojtari do arrijë të bindur stafin e lacialëve. /Zëri.info

Image