Infektuar: 15142
Shëruar: 12674
Vdekur: 615
Kobe Bryant humbi jetën tragjikisht, ja sa është vlera e pasurisë së tij

Kobe Bryant humbi jetën tragjikisht, ja sa është vlera e pasurisë së tij

Sport January 26, 2020 - 22:29

Kobe Bryant njëri prej basketbollistëve më të mirë në histori, ka ndërruar jetë tragjikisht pasi helikopteri më të cilin udhëtonte u rrëzua në kodrat e Kalifornisë.

Për fatin e tij të mirë bashkëshortja nuk ishtin me të në helikopter, shkruan Zëri.info.

Megjithatë, raportohet se njëra prej vajzave të tij ishte me të në bord.

Image

Bryant u pensionua nga basketbolli në vitin 2016, pas një karriere të madhe dhe plot fitime financiare.

Një karrierë 20-vjeçare, e cila përveç shumë trofeve, i solli dhe shumë fitime.

Siç raportojnë mediat amerikane pasuria e tij në 2019 është llogaritur 500 milionë dollarë./Zëri.info