Infektuar: 15142
Shëruar: 12674
Vdekur: 615
Ndërron jetë legjenda meksikane e futbollit

Ndërron jetë legjenda meksikane e futbollit

Sport March 25, 2020 - 23:02
Lajmet e fundit nga sporti

Ish-trajneri meksikan, Ignacio Trelles Campos ka ndërruar jetë në moshën 103-vjeçare, transmeton zeri.info

Campos kishte qenë trajner i Meksikës në tri Kampionate Botërore.

I njohur si “Don Nacho”, ai kishte drejtuar Meksikën në 117 ndeshje ndërkombëtare.

Ai ishte gjithashtu edhe trajner i Meksikës edhe në dy Lojëra Olimpike – 1964 dhe 1968./Zëri

Image