Llapi nuk i lë lojtarët pa paga në këtë kohë të koronavirusit

Llapi nuk i lë lojtarët pa paga në këtë kohë të koronavirusit

Sport March 26, 2020 - 21:56
Lajmet e fundit nga sporti

Llapi ka konfirmuar se nuk do t’i lë lojtarët pa paga në këto kohëra të vështira pas përhapjes së koronavirusit, transmeton zeri.info

Këtë gjë klubi llapjan e ka bërë përmes një njoftimi në rrjetin social “Facebook”.

Ky është postimi i plotë i Llapit në “Facebook”:

Kryesia e klubit në krye me Presidentin Beqir Batatina qëndrojnë pranë klubit dhe futbollistëve në këtë gjendje të vështirë që ka përfshirë botën me rastin e epidemisë COVID-19, në këto momente stafi dhe futbollistët do marrin pagat e tyre!

Jemi me fat që klubin e udhëheq një President me zemër të madhe dhe një kryesi e tillë ku në këtë kohë t'i ndash 50000 Euro është një shembull i mirë për ata që po e udhëheqin popullin tonë se ende ka njerëz me zemër të madhe.

Një respekt i madh duke filluar nga stafi i klubit e deri tek futbollistët për Presidentin, Beqir Batatina, zv. Presidentin, Amrush Batatina, Drejtorin Ekzekutiv, Bejtush Batatina dhe njeriun e sfidave, Kryetrajnerin, Tahir Batatina, të gjithë këta nga një familje e cila po vazhdon të jap për të mirën e klubit dhe rinisë së Podujevës.

I jemi mirënjohës përherë familjes Batatina!