Infektuar: 1128
Shëruar: 850
Vdekur: 30
Çmenden mediet serbe: Shqiptarët sulmojnë Donçiqin për një video, detyrojnë të kërkojë falje

Çmenden mediet serbe: Shqiptarët sulmojnë Donçiqin për një video, detyrojnë të kërkojë falje

Sport April 01, 2020 - 14:22
Lajmet e fundit nga sporti

Basketbollisti serb sot bëri një gjest racist duke shpërndarë një video në të cilin kishte thirrje raciste: “Kush nuk kërcen, është shqiptar" dhe "Vritni shqiptarët" ishin thirrjet që u dëgjuan në këtë video të shpërndarë nga Luka Donçiq.

Kjo bëri që reagimet të jenë të mëdha dhe basketbollisti serb të ndërhyje duke e larguar videon dhe duke kërkuar falje.

Ky presion nuk u ka pëlqyer mediave serbe të cilët akuzojnë shqiptarët për presionin dhe fyerjet në adresë të basketbollistit që e detyruan ta heq videon.

“Luka Donçiq, një basketbollist që luan në Dallas, u godit nga shqiptarët për një video të diskutueshme nga tifozët e Zvezdas. Ata e fyan aq shuam basketbollistin sa e detyruan ta heq videon dhe të kërkojë falje”, ka shkruar portali serb Telegraf.rs. /Zëri.info

Image