Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Pamje të rralla të Mike Tysonit duke festuar me Tupac Shakurin në ditën kur ky i fundit u vra

Pamje të rralla të Mike Tysonit duke festuar me Tupac Shakurin në ditën kur ky i fundit u vra

Sport May 31, 2020 - 13:10
Lajmet e fundit nga sporti

Disa pamje të ish-boksierit Mike Tyson duke festuar fitoren e tij me Tupac Shakurin në ditën kur ky i fundit u vra kanë bërë bujë në rrjetet sociale së fundmi, transmeton zeri.info

Reperi i njohur amerikan u vra më 7 shtator të vitit 1996, pasi u largua nga “MGM Grand Garden Arena” të Las Vefas, ku Tyson fitoi meçin ndaj Bruce Seldonit.

Tyson e rrëmbeu titullin WBA të peshave të rënda dhe e festoi fitoren me Tupacin.

Tyson dhe Tupac ishin miq të ngushtë dhe ndanë momente të veçanta në prapaskenë pas meçit./Zëri