Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Ish-anëtari i Kryesisë së FFK-së kritikon ashpër drejtuesit e Federatës: Degradues, duhet t’i lironi postet

Ish-anëtari i Kryesisë së FFK-së kritikon ashpër drejtuesit e Federatës: Degradues, duhet t’i lironi postet

Sport June 03, 2020 - 10:14

Skender Selmani ka lansuar akuza të forta në drejtim të drejtuesve të Federatës së Futbollit të Kosovës.

Ish-anëtari i Kryesisë së Federatës së Futbollit të Kosovës në kohën e okupimit me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ka dhënë kritika dhe akuza në drejtim të drejtuesve të shtëpisë më të madhe të futbollit kosovar, raporton “Zeri.info”.

Image

Krerët e FFK-së, Selmani, i ka quajtur “degradues”, derisa thotë se ata duhet t’i lirojnë pozitat e tyre.

Postimi i plotë i Skender Selmanit:

Eshte paralajmru shume heret se te gjith ata qe kane shkel mbi vlerat mbi kauzen mbi sakrificen mbi djersen te gjithe ata qe kane hesht dhe gjithmon kane prit ku dhe si te pozicionohen,te gjithe servilet qe me shantazhet e tyre ne qdo moment jane mundu ti degradojn vlerat dhe ti ndihmojn te pamerituarit per te egzistuar u eshte thane shume heret se do ta kene nji te ardhme te Eret,e posaqerisht per disa gazetare sportiv servil,edhe disa qe po i thojn vetit analista ku ket situat qe po ndodh kto dite qe po dalin ne shesh keto te keqija esht merit shume e madhe e ktyre disave gazetarve sportive qe do te turprohen edhe ashtu po duket se kane qene te turpruar
Po duket se veq disa i ka kaplue paniku,sepse kta vete qe i kane shfrytzue keta servil do ti nxjerin ne shesh kush ishin keta
Po e perseris ate qe shume here qka e kame than
Qe kta degradues duhet ti lirojn pozitat e tyre sepse fudbolli Kosovar posedon persona shume te afte qe shum lart do ta ngrisin nivelin ne maja ma te larta te fudbollit Europian fudbollin Kosovar
”. /Zeri.info