Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Sporti vazhdon t’i besohet Vlora Dumoshit

Sporti vazhdon t’i besohet Vlora Dumoshit

Sport June 03, 2020 - 12:30

Kryeministri i ardhshëm i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar.

Në paraditen e sotme deputetët e Kosovës janë mbledhur në Kuvend për ta votuar qeverinë e re, raporton “Zeri.info”.

Hoti tashmë ka bërë publikë emrat e ministrave dhe të zëvendësve të tij.

Image

Sporti edhe në qeverisjen e drejtuar nga Avdullah Hoti do të vazhdojë t’i besohet Vlora Dumoshit.

Dumoshi ishte ministre e këtij dikasteri edhe në qeverinë paraprake, e drejtuar nga Albin Kurti. /Zeri.info

Image