Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
“Barcelona ishte si Muhammad Ali në finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2015”

“Barcelona ishte si Muhammad Ali në finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2015”

Sport June 07, 2020 - 08:22
Lajmet e fundit nga sporti

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves, ka krahasuar paraqitjen e katalunasve në finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2015 me legjendën e boksit, Muhammad Ali, transmeton “Zeri.info”.

Ekipi i Luis Enriques fitoi tripletën e dytë në histori të klubit, duke e mposhtur 3:1 Juventusin në finalen e Berlinit.  

“Ne luajtëm ndaj kundërshtarëve shumë fizik dhe e dinim se duhej të fitonim duke e mbajtur topin. Nuk ka rëndësi se sa i fortë është kundërshtari nëse bëni që ata ta ndjekin topin në mënyrë që të lodhen”, u shpreh Alves.

“Në momentin kur lejojnë hapësirë në mbrojtje është momenti për të sulmuar. Ne ishim sikur Muhammad Ali: ne fluturonin si flutur dhe thumbonim si bletë”, shtoi braziliani./Zëri