Infektuar: 17943
Shëruar: 15088
Vdekur: 663
Messi arrin golin e 700-të në karrierë

Messi arrin golin e 700-të në karrierë

Sport June 30, 2020 - 23:30
Lajmet e fundit nga sporti

Lionel Messi ka shënuar golin e 700-të në karrierën e tij me Barcelonën dhe përfaqësuesen argjentinase, shkruan “Zeri.info”.

Messi ka shënuar 630 gola me fanellën e Barcelonës, kurse 70 të tjerë me Argjentinën në futbollin ndërkombëtar.

Golin e 700-të ai e shënoi ndaj Atletico Madridit mbrëmjen e sotme.

Legjenda e klubit katalunas realizoi nga penalltia ndaj madrilenëve./Zëri