Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
Drejtori sportiv i Ballkanit, Avni Bytyçi, “godet” hapur Ardian Llumnicën pas deklaratës për klane!

Drejtori sportiv i Ballkanit, Avni Bytyçi, “godet” hapur Ardian Llumnicën pas deklaratës për klane!

Sport July 06, 2020 - 17:58

Drejtori sportiv i Ballkanit, Avni Bytyçi, ka dërguar një letër të hapur në adresë të Gazetës Olle, duke kundërshtuar analistin e futbollit vendor, Ardian Llumnicën.

Bytyci ka theksuar se dyshimet për aleanca mes Ballkanit, Llapit dhe Trepçës ’89, që i ngriti mbrëmë Llumnica, nuk janë të vërteta.

Më poshtë ua përcjellim shkrimin e plotë të Bytyçit pa ndërhyrje.

“Jam shume i shqetsuar per peër presioni qe beni ne formen mediatike njeë far Lumnica me duket edhe tua them te drjeten I kam percjell emisionet Telivizive,edhe e shohe tendencen e keti  “zotriut” qe tentone ne çdo menyr qe ta destabilizoj indirekt klubet te cilat ky nuk I pelqen,ku eshte veq nje tifoz I klubit qe ai e parapelqen edhe nuk ka lidhje me analistin, habitem me telivizionet tona si ka mundesi  te thrrasin  analista te llojit te till!

Degjova ne emision qe paska  aleanc,afersi mes klubve, edhe ky kinse I shqetsuar per rrjedhjen e kampionatit se si Vijon, hahaha,turpi nuk ka kemb e as duar, por por eshte me syza, ti “zotri I nderuar” ne kemi miqesi me te gjitha klubet, madje me asnje klub nuk jemi te armiqesuar kemi respekt per te gjithe por te gjithe bejn llogarit e veta per Sukses, mete gjithe jemi rival per rezultate, e kjo e ben garen shume interesant, tu kisha lut ne menyen me te sinqert mos sill konfuzitet e te tentoshe te sjellish armiqsi mes miqve.

Une me Sinqeritetin me te madhe po u them qe FC Ballkanin as qe tenton te hy ne keto ujra te turbullta madje jemi ekipi I vetem qe keto pike te grumbulluara I kemi bere me 100%shin  e djerses, dhe gjakut edhe u them qe Fc Ballkani eshte klubi bindëshem me I organizuar ne Kosoveë ! Mos I jep gojes, e te na pergojoshe, sepse nuk ta kemi borgj as ty, e aas kerkujt l, ty te mungon vetem amblema(llogoja)  e klubit ne kemishe  per te cilin e don dhe per krah qe te del kampion !.

Ne kemi krijuar nje identit dhe kemi nje projekt dhe duam qe ta zbatojm ate ne perpikmeri  nuk jemi loder e mendive tuaja “zotri” as nuk lejojm qe ti ndikosh indirekt perms medjave”. 

Image