Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
Zyrtare: Blaise Matuidi bëhet me skuadër të re

Zyrtare: Blaise Matuidi bëhet me skuadër të re

Sport August 13, 2020 - 13:29
Detajet

Futbollisti i Juventusit, Blaise Matuidi, karrierën do ta vazhdojë në MLS, te skuadra e Inter Miamit.

Skuadra amerikane ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit francez.

“Mirë se vini te Inter Miami Blaise Matudi”, thuhet në njoftim.

Matuidi në tri vitet e fundit ka veshur fanellën e Juventusit në Serie A.

Gjatë karrierës së tij, Mautidi ka qenë edhe pjesë e PSG-së dhe St Etienne.