Infektuar: 15142
Shëruar: 12674
Vdekur: 615
“Shakhtari mund ta fitojë Ligën e Evropës”

“Shakhtari mund ta fitojë Ligën e Evropës”

Sport August 13, 2020 - 16:06
Lajmet e fundit nga sporti

Ish-trajneri i Interit dhe Shakhtar Donetskut, Mircea Lucescu, mendon që klubi urkainas mund ta fitojë Ligën e Evropës në këtë edicion, transmeton “Zeri.info”.

75-vjeçari momentalisht është në krye të Dinamo Kuevit, por kaloi 12 vjet në krye të Shakhtarit gjatë periudhës 2004-2016.

Image

Lucescu, që ishte në krye të Interit për katër muaj në edicionin 1998/199, beson që Shakhtari mund t’i shkojë deri në fund Ligës së Evropës.

Kujtojmë se Shakhtari dhe Interi do të lujanë ndaj njëri-tjetrit në gjysmëfinalen e këtij kopeticioni.

“Shakhtari është i vështirë për t’u mposhtur momentalisht, ata janë shumë të organizuar”, ka thënë Lucescu.

“Mendon se kjo skuadër mund ta fitojë trofeun”, shtoi ai./Zëri