Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
Manchester City bën ofertë për Koulibalyn

Manchester City bën ofertë për Koulibalyn

Sport August 13, 2020 - 17:00
Lajmet e fundit nga sporti

Manchester City ka bërë një ofertë prej rreth 63 milionë eurosh për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidou Koulibaly, raporton “The Sun”, transmeton “Zeri.info”.

Kllubi anglez është i gatshë të përshijë edhe bonuse në pagesën finale, por gjiganti italian kërkon rreth 70 milionë euro nga “Qytetarët”.

Ekipi i Pep Guardiolas së fundmi është përforcuar me Nathan Aken dhe Ferran Torresin, derisa ende është në kërkim të transferimeve.

Senegalezi është paraqitur në 34 ndeshje për napolitanët gjatë edicionit 2019/2020./Zëri