Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
“Tërmet” në Barcelonë, të hënën shkarkohet Setien, Abidal dhe shpallen zgjedhjet presidenciale

“Tërmet” në Barcelonë, të hënën shkarkohet Setien, Abidal dhe shpallen zgjedhjet presidenciale

Sport August 15, 2020 - 16:49

Humbja turpëruese 2-8 ndaj Bayern Munchen ka bërë që në Barcelonë të krijohet një kaos total.

Sipas “L’Equipe”, të hënën do të shkarkohet trajneri, Quique Setien dhe drejtori sportiv, Eric Abidal, transmeton Indeksonline.

Pas shkarkimit të Setien, trajner i Barcelonës do të emërohet argjentinasi, Pochettino.

Pasi të kryhen këto, Bartomeu do të caktoj zgjedhjet presidenciale këtë vit, ku do të zgjidhet presidenti i ri i klubit.

Tek Barcelona, pas kësaj humbje, pritet edhe largimi i disa futbollistëve.