Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Superliga live: Trepça'89 - Arbëria, mbyllet ndeshja në 'Riza Lushta'

Superliga live: Trepça'89 - Arbëria, mbyllet ndeshja në 'Riza Lushta'

Sport September 18, 2020 - 16:04

Ndonëse kishte shumë paqartësi dhe dilema, sot do të nis edicioni i ri në Superligën e Kosovës.

Kampionati elitar kosovar do të startojë me ndeshjen Trepça'89 - Arbëria në "Riza Lushta".

Gjyqtarë të kësaj ndeshje do të jenë Alban Shala, Granit Hyseni, Fatlum Jashari dhe gjyqtar i katërt Dardan Çaka.

Ndeshja do të nis nga ora 16:00.

Formacionet e të dyja skuadrave i gjeni në fotografinë e mëposhtme. 

Image

Trepça'89 - Arbëria 0:2

Mbyllet ndeshja.

88' Arb Manaj gjuan nga afërsia, por vetëm jashtë portës.

81' Qlirim Kashtanjeva i Arbërisë gjuan nga distanca, por pa sukses.

76' GOOOOOOL. Agon Llugiqi e ka shënuar edhe golin e dytë për Arbërinë 0:2. 

69' Sunaj Hasani i Arbërisë gjuan nga afër, por godet shtyllën pinguli, nga topi i kthyer gjuan edhe Kreshnik Bahtiri, por edhe goditja e tij ndalet nga pingulja.

62' Trepça'89 kërkon golin e barazimit në "Riza Lushta". Sadat Berisha gjuan me kokë, por pret Donat Kaçiu.

56' Gëzim Rusi i 89-shit gjuan bukur, por mbi portën e Donat Kaçiut.

46' Nis pjesa e dytë në Mitrovicë.

Mbyllet pjesa e parë në "Riza Lushta". Arbëria në epërsi 0:1, me golin e shënuar nga Kreshnik Bahtiri.

35' Lojë e baraspeshuar në "Riza Lushta".

30' Goditje e fuqishme nga Arb Manaj i Trepçës'89, por pret për mrekulli Donat Kaçiu.

27' Futbollistët e 89-shit vazhdojnë të sulmojnë, por ende pa ndonjë rast konkret për të shënuar.

20' Futbollistët në 'minipushim' për t'u freskuar.

18' GOOOOOOOL. Arbëria kalon në epërsi ndaj Trepçës'89. Kreshnik Bahtiri realizon supergol.

16' Aksion i bukur i vendasve, por Arb Manajn e ndalë mbrojtësi me përvojë, Labinot Ibrahimi.

15' Kalon një çerek ore lojë në Mitrovicë, ende pa ndryshim rezultati.

12' Trepça'89 po e kontrollon me kujdes ndeshjen, Arbëria ende pa asnjë rast ideal për të shënuar.

7' Ide e mirë e Trepçës'89 për ta ekzekutuar goditjen e dënimit, por pa sukses.

1' Nis ndeshja në Mitrovicë. 

/Zeri.info