Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Superliga Live: Prishtina shënon të tretin, supergol i Otto John

Superliga Live: Prishtina shënon të tretin, supergol i Otto John

Sport September 19, 2020 - 16:06
Lajmet e fundit nga sporti

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës nisi dje (e premte) me ndeshjen Arbëria - Trepça'89, ndeshje të cilën e fituan lipjanasit me rezultat të pastër, 0:2.

Nga ana tjetër, në pasditën e sotme do të zhvillohen edhe dy ndeshje tjera në kuadër të edicionit të ri në elitën e futbollit kosovar, raporton "Zeri.info".

FC Prishtina do të përballet me Drenicën, derisa në Brestovik, Besa e Pejës e pret Ballkanin.

Prishtina – Drenica 3:0

74' Gool, Otto John ka shënuar supergol me një gjuajtje të bukur 3:0.

47 Gool, Endrit Krasniqi ka shënuar gol të bukur për Prishtinën 2:0.

46' Nis pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë.

35‘ Otto John i afrohet golit të Drenicëse, por gjuan jashtë portës.

32' Goool. Prishtina ka shënuar gol përmes Leutrim Bekteshit që shënon gol pas asistimit të Gledi Micit.

16‘ Mundësi shumë e mirë për Leonit Abazin e Prishtinës, por Ymeri nuk befasohet.

01’ Nis ndeshja.

Formacionet:

Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, John. Kryetrajner: Zekerija Ramadani.

Drenica: Ymeri, Zeqaj, Thaqi, Tahiri, Hamiti, Dumani, Bejta, Doshklaku, Murati, Morina, Mëziu. Kryetrajner: Fadil Rama.

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Alban Ejupi, Elvis Bicaj.

Besa – Ballkani 1:4

90′ Goool, Gentrit Salihu i Besës përfiton nga një gabim i ‘gardianit’ Kenan Haxhihamzës dhe e dërgon topin drejt rrjetës 1:4.

67' Goool, Mirlind Daku shënon prapë këtë herë nga penalltia për rezultatin 0:4. Het-triku i parë në Superligë.

53' Goool, Mirlind Daku trefishon epërsinë e Ballkanit 0:3.

52' Goool, Mirlind Daku shënon golin e dytë për Ballkanin dhe afron skuadrën te fitorja 0:2.

46' Nis pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë.

34′ Rast i mirë për Gripshin për ta dyfishuar epërsinë e Ballkanit, por nuk tregohet i saktë.

20’ Goool, Ballkani ka shënuar gol perms Ermal Krasniqit 0:1.

01’ Nis ndeshja

Formacionet:

Besa: Kolaj, Scekic, Rajovic, Papuqi, Tatos, Halili, Sheqerolli, Sebastian, Brruti, Tahiri Matheus. Kryetrajner: Jérôme Klein.

Ballkani: Haxhihamza, Thaqi, Sinani, Prekazi, Potoku, Gashi, Kuç, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Daku. Kryetrajner: Ismet Munishi.

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Besnik Morina, Imran Kabashi.