Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Superliga Live: Mbyllet ndeshja Feronikeli - Drenica

Superliga Live: Mbyllet ndeshja Feronikeli - Drenica

Sport September 26, 2020 - 16:06
Lajmet e fundit nga sporti

Në kuadër të javës së tretë në elitën e futbollit kosovar, sot do të zhvillohet dy ndeshje interesante, shkruan "Zeri.info".

Trepça'89 dhe Llapi kërkojnë trepikëshin e parë në pasditën e sotme në Superligë, derisa në Drenas, luhet derbi drenicas ku ballafaqohen Feronikeli e Drenica.

Feronikeli – Drenica 2:2

Mbyllet ndeshja

81' Goool, Almedin Murati ka garazuar rezultatin 2:2, për ta bër finishin shumë dramatik.

72' Gool, Miliçkoviq shënon për "Niklin" shënon gol nga afër 2:1. 

58' Gool, Albert Dabiqaj ka shënuar gol me kokë për ta barazuar rezultatin 1:1.

46' Nis pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë.

26' Gool, Almedin Murati shënon për Drenicën për rezultatin 0:1.

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Avdyli, Lladrovci, Hoti, Hoxha, Dabiqaj, Malaj, Greca, Bojku, Kuka, Pnishi, Marclei.

Drenica: Ymeri, Doshlaku, Bejta, Lushtaku, Morina, Dushi, Thaqi, Elshani, Hamiti, Tahiri, Murati.

Gjyqtarë: Alban Shala, Lumturije Muhadri, Alban Ejupi, Tefik Maloku.

Trepça’89 – Llapi 1:0

63′ Karton i kuq për Trepçën '89. Albert Kaqiku merr kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtohet.

 

46' Nis pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë.

39' Gool, Arb Manaj zhbllokon rezultatin duke shënuar për vendasit pas një aksioni të mirë 1:0.

9‘ Valmir Veliu i Llapit kishte mundësi të mirë, por godet mbi portë.

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Prince, Kaçar, Kaqiku, Nimani, Manaj, Darëish, Dedia, Muja, Jashari, Berisha, Mashau.

Llapi: Nava, Idrizi, Haliti, Prenci, Emini, Ymeri, Ramadani, Zhdrella, Selmani, Veliu, Januzi.

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Benon Këpuska, Fatlum Jashari, Gramos Shala.