Infektuar: 18910
Shëruar: 15367
Vdekur: 674
Përballja e madhe Drita – Gjilani, bastoret e favorizojnë Dritën

Përballja e madhe Drita – Gjilani, bastoret e favorizojnë Dritën

Sport October 18, 2020 - 08:28
Lajmet e fundit nga sporti

Java e gjashtë e Superligës së Kosovës në futboll vazhdon sot me dy ndeshje mjaft interesante ku përballën, Drita -Gjilani dhe Trepça’89 – Feronikeli, shkruan “Zeri.info”.

Padyshim e gjithë vëmendja do të jetë në Anamoravë aty ku ballafaqohen dy rivalët e mëdhenj Drita e Gjilani, skuadra këto që edhe sivjet do të rivalizojnë titullin e kampionit. Të kujtojmë se edicionin e kaluar ishte Drita kampione derisa Gjilani nënkampion, gjë e cila bën që sivjet të pritet luftë edhe më e ashpër.

E keqja më e madhe e kësaj ndeshjeje e cila nis nga ora 13:30 është se ajo luhet pa shikues, për shkak të pandemisë COVID-19. Sido që të jetë lufta në fushë pritet të jetë shumë e ashpër dhe vetëm fitorja kënaq si për Dritën ashtu edhe për Gjilanin.

Bastoret tashmë e kanë dhënë verdiktin e vetë derisa është Drita ajo që favorizohet më shumë sesa Gjilani.

Fitorja e Dritës ka kuotën 2.26, ndërsa për fitore Gjilani kuotohet me 2.98, derisa barazimi vlerësohet me kuotën 3.26. /Zeri.infoImage