Infektuar: 35549
Shëruar: 21746
Vdekur: 939
Japonezi Shigeki Nakamura nuk e nderon Kosovën në Hungari

Japonezi Shigeki Nakamura nuk e nderon Kosovën në Hungari

Sport October 23, 2020 - 12:31
Detajet

Shigeki Nakamura, xhudisti nga Japonia i cili e përfaqëson Kosovën, është eliminuar nga “Grand Slami” i Hungarisë, shkruan Zeri.info.

Japonezi me pasaportë kosovare është eliminuar në raundin e dytë, nga xhudisti slloven, Adrian Gomboc,

Image

Në raundin e parë, Nakamura ia doli ta mposhte xhudistin nga Togo, Adebayo Frederic Olympio.

Sot do të garojë edhe xhudistja tjetër nga Kosova, Distria Krasniqi.

Ndryshe, Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha janë eliminuar nga kjo garë. /Zeri.info