Infektuar: 35549
Shëruar: 21746
Vdekur: 939
Manchester United – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

Manchester United – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

Sport October 24, 2020 - 17:35
Detajet

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të javës në Premierligë ndërmjet Manchester United dhe Chelsea, shkruan “Zeri.info”.

Derbi i vjetër i Premierligës zhvillohet sonte nga ora 18:30 në stadiumin “Old Trafford”.

United dhe Chelsea futen në këtë përballje me të vetmin synim, fitoren.

Kur ndeshja po afrohet, trajnerët e dy skuadrave kanë zgjedhur përbërjen më të mirë në këtë ndeshje

Formacionet zyrtare:

United: De Gea, Lindelof, Maguire, Ëan-Bissaka, Shaë; Fred, McTominay, Mata, Fernandes, James; Rashford.

Chelsea: Mendy; James, Azpilicueta, Thiago Silva, Zouma, Chilëell, Jorginho, Kante, Pulisic, Werner, Havertz.

/Zeri.info