Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
Barcelona 1:3 Real Madrid, notat e futbollistëve

Barcelona 1:3 Real Madrid, notat e futbollistëve

Sport October 24, 2020 - 18:13
Detajet

Ka përfunduar ndeshja derbi ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, raporton “Zeri.info”.

Skuadra nga kryeqyteti spanjoll, Real Madridi ka triumfuar në “El Clasicon” e parë të këtij sezoni ndaj Barcelonës me rezultat 1:3.

Ishin golat e Valverdes, kapitenit Ramos e kroatit Luka Modric ata që e mposhtën Barcelonën në këtë superderbi.

Te Barcelona “dështimi” i kësaj ndeshje kundër Real Madridit ishte mbrojtësi, Lenglet me notën 5.7, derisa lojtari më i spikatur ishte Ansu Fati i cili shënoi golin e vetëm për Barcelonën.

Fati u vlerësua me notën 7.6 në këtë ndeshje derbi.

Kurse te Real Madridi lojtari i ndeshjes ishte kapiteni, Sergio Ramos i cili u vlerësua me notën 8.4, e ku i cili ishte protagonist në golin e dytë të “madrilenëve” i cili shënoi përmes penalltisë.

Këto janë notat e të gjithë futbollistëve:

Image

/Zeri.info.